„Tango es un sentimiento
que se baila”

 

Enrique Santos Discépolo
Tango nie jest dla nas tylko pasją, jest stylem życia. Budzimy się rano, nucąc nasze ulubione tanga. Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy tańczyć, teraz nie możemy sobie wyobrazić życia bez tanga. Nie możemy też powiedzieć, czym jest dla nas tango – z tygodnia na tydzień jest ono czymś innym i ujawnia się nam od nowej, nieznanej strony. Tango jest takie jak ludzie, którzy je tańczą, dlatego gdy zmieniamy się, zmienia się nasz taniec.

Od 2011 roku regularnie uczymy tanga w Krakowie oraz prowadzimy warsztaty w innych miastach Polski. Prowadząc zajęcia dla zaczynających naukę tanga, największą uwagę zwracamy na płynność tańca, zdolność improwizacji i komunikację między partnerami. Na późniejszych etapach nauki przywiązujemy szczególną wagę zarówno do techniki, jak i estetyki tańca. Elegancja w tańcu nie wiąże się tylko z wyglądem zewnętrznym, lecz elegancja oznacza dbałość – dbałość o kobietę, z którą się tańczy, o muzykę i o emocje, które się przeżywa.

Najważniejszym doświadczeniem w rozwijaniu ich tanecznych umiejętności był długi pobyt w stolicy tanga argentyńskiego – Buenos Aires. Tam, oraz na wielu festiwalach europejskich, mieli okazję uczyć się u największych gwiazd współczesnego tanga argentyńskiego. Największy wpływ na nasz taniec wywarli znakomici tancerze, tacy jak: Sebastián Arce i Mariana Montes, Sebastián Achával i Roxana Suárez, Javier Rodríguez,  Virginia Pandolfi, Juan Martín Carrara i Stefania Colina, Pablo Rodriguez, Noelia Hurtado i Carlitos Espinoza, oraz wielu innych nauczycieli polskich i zagranicznych.