„Tango es un sentimiento
que se baila”

 

Enrique Santos DiscépoloZapraszamy na pierwsze seminarium tematyczne z tango walca! Seminarium zaplanowaliśmy jako cztery kolejne zajęcia po 1,5h poświęcone muzykalności i dynamice obrotowej charakterystycznej dla tango walca.
Start 10 października 2018 godz. 20:30
Miejsce: YMCA Kraków - Ognisko Krowoderskie ul. Krowoderska 8, 31-142 Kraków
Limit na seminarium to tylko 8 par! Nie zwlekajcie i rezerwujcie miejsca na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tematy:
10 października: Rytm, przyspieszenia i fraza - na pierwszych zajęciach na warsztat weźmiemy strukturę rytmiczną walca, pokażemy Wam, jak rytmika walca różni się od rytmiki w tangu oraz jak usłyszeć i zaznaczyć frazę. 

17 października: Sacady i giro - walc kocha obroty, my też je uwielbiamy i pokażemy Wam, w jaki sposób kręcić się aż do utraty tchu!

24 października: Dynamika w ruchu obrotowym - bazując na znanych i lubianych sekwencjach skupimy się na roli partnera i partnerki w generowaniu i utrzymywaniu dynamiki w obrotach. Szczególną uwagę poświęcimy temu, w jaki sposób sposób energia obrotowa generowana jest z pracy z podłogą. 

31 października: Walczykowe przeplatanki - piękne sekwencje stworzone specjalnie dla walca, podkreślające jego strukturę rytmiczną i dające wielką przyjemność tańczącym!